Toyota Corolla Hakkında 5 Önemli Bilgi
web-sitesi-fiyatlari
Toyota Corolla Japon otomobil üreticisi olan Toyota firmasına aittir. C segmente sahip bir otomobil olarak geçmektedir.

Toyota Corolla Japon otomobil üreticisi olan Toyota firmasına aittir. C segmente sahip bir otomobil olarak geçmektedir. İlk olarak 1996 yılında üretilmeye başlanmıştır ve günümüzde en çok tercih edilen araçlardan biridir. 40 milyondan fazla üretim adedi ile dünya çapında en çok satılan otomobiller arasında yer almaktadır. Tasarımı ve teknik özellikleri ile sınıfının en iyisi olma özelliklerini taşıyor. Eğer Toyota Corolla almada halen kararsızsanız bu 5 önemli bilgiyi okumadan geçmeyin.

3 Farklı Motor Seçeneği Mevcut

3 Farklı Motor Seçeneği Mevcut

Toyota Corolla 3 farklı motor seçeneğine sahiptir, bu sayede her kesimden kullanıcıya hitap etmektedir. Motor seçenekleri 1,33 Dual(benzin), 1,6 Valvematic(benzin) ve 1,4D4D(dizel) şeklinde sıralanabilir. Benzinli ve dizel elbette farklı özelliklere sahiptir. Hem fiyatlandırma hem de yakıttan enerji üretme patlamaları farklıdır. Bazı otomobillerde sadece benzin olduğunu düşünürsek dizelde olması oldukça iyi bir özellik. Ayrıca 0'dan 100 km'ye 11 saniyede çıkması da motorunun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

sisal

Vites Seçenekleri Mevcut

Vites Seçenekleri Mevcut

Bazı otomobiller düz bazıları otomatik vitese sahiptir, her ikisinin de var olması ise büyük bir ayrıcalık. Çünkü kişi araba sürmeyi hangi vitesle öğrendiyse ona alışır. Toyota Corolla kullanıcısı bu konuda hiç zorluk çekmeyecektir. 6İleri Düz, 6İleri Otomatik ve S Otomatik vites seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Düz ve MultiMode vites seçenekleri sayesinde hem düz hem otomatik vites kullanım imkanı sağlanır. MultiMode vites seçeneği bulunan dizel araçlarda direksiyon arkasındaki kulaktan rahatlıkla vites değişikliği yapılabilir.

Geniş İç Hacim

Geniş İç Hacim

Toyota Corolla'nın en önemli özelliklerinden biri, geniş iç hacmine sahip olmasıdır. Sürücü dahil yolcu kapasitesi 5 koltuktur, bagaj hacmi ise 471 litredir. Buda demek oluyor ki rahat rahat her şey sığdırılabilir.

Konfor

Konfor

En göze çarpan özelliklerin biri konforlu olmasıdır. Çift bölgeli otomatik klima, anahtarsız çalışma sistemi, dijital hız gösterme, arka havalandırmalar, yükseklik ayarlı koltuklar ve kendinden kararan dikiz aynası ile güvenli ve rahat bir sürüş keyfi sunuyor.

Teknoloji İle İç İçe

Teknoloji İle İç İçe

Otomobillerin teknolojiyle bağlantılı olması günümüzde en çok aranan özelliklerden biridir. 6 hoparlör, ses tanıma sistemi, akıllı telefon entegrasyonu ve bluetooth ile telefon görüşmesi yapabilme özellikleri burada göze çarpıyor.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları