Yuvaya Dönüş Film Setinden İlk Özel Röportaj
web-sitesi-fiyatlari
Furkan Palalı Ve Megumi Masaki Kameralar Karşısında Çok Özel Açıklamalar Yaptı

Gazeteci-Yazar Erdal Güven’in ‘Tahran’dan Kaçış’ kitabından senaryoya uyarlanan ‘Yuvaya Dönüş’ adlı sinema filminin çekimleri Kapadokya’da devam ediyor. Filmin başrol oyuncularından Furkan Palalı ve Megumi Masaki çekimler devam ederken çok özel bir röportaj verdi. Filmin bir diğer başrol oyuncu ise Burhan Öçal.

Yapımcılığını Macmedya’nın üstlendiği ve ‘yüzyılın operasyonu’ olarak da nitelendirilen 215 Japon vatandaşın Türkiye’ye getiriliş öyküsünün anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Hakan Kurşun otururken senaryoda Fatih Özcan ve Şeyda Delibaşı’nın imzası bulunuyor.

Kapadokya’da ilk kez birlikte kameralar karşısına geçen Furkan Palalı ve Megumi Masaki ‘Yuvaya Dönüş’ filmi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte röportajdan satırbaşları…

Megumi Masaki, Japon kadınlarının nasıl erkeklerden hoşlandığını anlattı ve ekledi: ‘’Furkan Palalı Japonya’da çok ünlü olacak… Japon kadınları uzun boylu, sakallı, renkli gözlü erkekleri çok beğenir.’’

 ‘’Japon erkeklerin pek sakalı çıkmaz. Çok da romantik sayılmazlar.’’

‘’Türkler ve Japonların ortak yanı saygı. Ve aileye bağlılık.’’

Furkan Palalı, Megumi Masaki ile nasıl bir ikili olduklarını şu sözlerle anlattı…

‘’Tahmininden çok fazla bir enerjimiz oldu. İlk başta nasıl bir ikili olacağımızı kestiremiyordum. Ama Megumi çok disiplinli. İkimiz de birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz.’’

Furkan Palalı:

‘’Yuvaya Dönüş filminin ilk önce Japonya’da vizyona girecek olması beni heyecanlandırıyor.’’

‘’Canlandırdığım taksi şoförü Mesut karakteri aşkı uğruna her şeyi göze alabilen bir adam.’’

‘’Aşka laf anlatamazsın, seyirci bunu da görecek.’’

 

Furkan Palalı:

“Japonya’da vizyona girmesi ve gala yapılması benim için çok enteresan olacak. Ayrı bir heyecanım var”

Yuvaya Dönüş Film Hakkında

İran-Irak Savaşının devam ettiği 1985 yılında bombalanan Tahran’dan 215 Japon yolcu, Türk Hava Yolları uçağı ile İran’dan kaçabilmiş; Türkiye bu yolcuları İstanbul’a getirerek hayatlarını kurtarmıştı. İşte bu olay iki ülke arasındaki ilişkilerin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamıştı. Yapımcılığı Erdal Güven’in üstlendiği Yuvaya Dönüş filmi, bu gerçek hikâyeyi şimdi beyaz perdeye taşınıyor. 

İlk Gösterim Japonya’da

Yuvaya Dönüş filmi sadece 215 Japon yolculunun kurtarılmasını değil; aynı zamanda bir Japon kızın 30 yıl sonra öğrendiği Türk babasının izini sürme hikâyesini de barındırıyor. Çünkü İstanbul’a inen o uçak sadece piste değil, aynı zamanda büyük bir aşkın ortasına da inmişti.

Çekimleri İstanbul, Tokyo ve Kapadokya’da gerçekleşecek olan film uluslararası nitelik taşıyor. 2019 yılının Japonya’da ‘Türkiye Yılı’ ilan edilmesi ‘Yuvaya Dönüş’ filminin önemini bir kat daha arttırıyor. 

Filmin konusuna gelince… Tahran’dan büyük bir operasyonla Türkiye’ye getirilmek için uçağa bindirilen 215 yolcu arasında Keiko adlı Japon bir genç kız da bulunmaktaydı.Keiko ile Türk Büyükelçiliğinde görevli, özel kuvvetlerden Üsteğmen Zafer arasında büyük biraşk yaşanıyordu. Keiko’yu uçağa son anda yetiştiren Zafer’in bilmediği ise Keiko’nun hamile olduğuydu. 30 yıl sonra ölenKeiko, ardında kızı Yumi’ye tüm gerçekleri anlatan bir mektup bırakmıştı. Yumi hayal kırıklıklarıyla birlikte babasının izini sürmek ve hesap sormak için Türkiye’ye gitmeye karar vermişti.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları