Ülkemizde Köpek Barınaklarının Hali!
web-sitesi-fiyatlari
Evsiz köpeklerin yuvası olan barınakların ülkemizdeki durumları ortada. Buna işaret etmek ve tepki toplayabilmek adına oluşturduğumuz içeriğin tek amacı farkındalık yaratmaktır.

Mutsuz Köpekler

Köpek barınaklarının mümkün olduğunca doğal koşulları sağlaması gerekiyor, ama ülkemizde buna pek dikkat edilmiyor. Oysa hayvanlar toprak zemini daha çok sevmektedir, toprak kirlenebilen bir madde olsaydı eğer,dışkı ve idrar, kimyasal atıklar sayesinde toprakların çürümesi gerekirdi. Oysa toprak kendini yenileyebilme özelliği taşımaktadır. Kendini yapısal özelliği sayesinde düzenli olarak yeniler.

Kapalı Kutu Yuvalar

Kapalı Kutu Yuvalar

Genellikle pis toprak ve betondan oluşmaktadır. Ülkemiz de betonun daha kolay temizleneceği bilindiği için çoğu barınağın sadece betondan oluştuğunu biliyoruz. Bu hayvanların dışarıda yok olup gitmeleri ve yok olup gidene kadar mutlu bir yaşam sürdürmeleri daha iyi değil mi?

sisal

Yedikule Köpek Barınağının Hali

Yedikule Köpek Barınağının Hali

Dışarıdan bakıldığı zaman gayet bakımlı, temiz ve yaşam sürdürebilir gibi görünse de, köpeklerin buralarda ne kadar mutsuz olduğu fotoğrafta açıkça belli değil mi? Bu hayvanların doğa ile iç içe yaşamaları gerekirken neden böylesi bir yere hapsediliyorlar. Özellikle insanların bu yerde bir gün dahi yaşayamayacağına ve hemen dışarı çıkmak isteyeceklerini bildiğimiz için aynı durumun hayvanlar içinde geçerli olduğunu her platformda savunuyoruz. 

Hap Kadar Yuvalar

Hap Kadar Yuvalar

Bu güzel hayvanların bu durumlarını gördükçe içim daralıyor. Dışarıda kendi yaşam mücadelelerini verseler daha mı mutlu olurlar diye her gün düşünüyorum. Eğer siz de satın aldığınız hayvanları barınaklara bırakıyorsanız eğer, bu fotoğrafları iyi inceleyin ve mutsuz olduklarını görün. Hap kadar yuvaya tıkılıp orada yaşam sürdürmelerini istemek ne kadar acı verici ve vahim bir durumdur. 

Ağrı Belediye'sinin Barınak Çalışması!

Ağrı Belediye'sinin Barınak Çalışması!

Sokak hayvanlarını toplayarak onlara iyi bir yaşam sunacağını iddia eden Ağrı Belediyesi, hayvanları hap kadar hapishaneye sokarak onların ölümü beklemelerini istiyor. Düzenli olarak ihtiyaçlarını karşılayacağını iddia eden Ağrı Belediyesi, içeriden aldığımız bilgilere göre hiç bir şekilde düzenli olarak köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamıyor.

Bu güzellikleri Sahiplenin!

Bu güzellikleri Sahiplenin!

Bu güzel hayvanları sahiplenerek onları mutlu ederseniz eğer, size bir ömür boyu sadık kalırlar. Petshop'ta satılan hayvanları satın almak yerine barınaklar da çürüyen bu güzel hayvanları sahiplenirseniz hem kendiniz için hem onlar için en iyisini yapmış olursunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları