The Elder Scrolls Oyunları, birçok şeyi ile meşhur olan bir seridir. TheElderScrolls

Çoğumuzun aşina olduğu Fallout 4, Fallout 3 ve Fallout New Vegas gibi oyunların, bunun yanı sıra DOOM ve Dishonored gibi oyunların da yapımcı ve dağıtıcısı olan Bethesda Softworks, esas şanını Arena adını verdiği birinci oyunu ile The Elder Scrolls Serisi ile kazandı. Çıktığı dönemde ve hala devam etmekte olan RPG furyasını en iyi şekilde kullanan ve çıktığı her dönemde inanılmaz işler yapan TES serisi, son oyunu The Elder Sctolls Online ile multiplayer alanına da el attı.

sisal

Hangi Oyunlar Var?

The Elder Scrolls Oyunları, birçok şeyi ile meşhur olan bir seridir. Çeşitli oyun bozan bulguları, inanılmaz keşfetme yönlü haritaları ve kendine ait evreni. Serinin başlangıcı bile, şu an ki oyunları gibi resmen “problemli” olmuş. Serinin ilk oyunu olan Arena, adından da anlaşılacağı üzere bir gladyatör simülasyonu olarak planlanmış. Fakat ilerleyen zamanlarda oyuna eklenen yeni karakterler ve sürekli olarak büyüyen harita, oyunun kes – biç – para kazan tarzı olan oyun şeklini, bir anda tam bir RPG’ ye dönüştürmüş. Oyun daha yapım aşamasında iken yapılan tanıtımlar, afişler ve daha birçok şeyin boşa gitmemesi için ise oyunun adı The Elder Scrolls I: Arena olarak değiştirilmiş. Bundan sonrası ise 3. oyun olan Morrowind ile serinin başına geçen Todd Howard’ın üstün liderliği ile, serinin ve firmanın yükselişi haline gelmiş. Günümüzde en meşhur oyunu olan Skyrim ile ise, ününe ün katmış ve oyun için çıkan onlarca mod ile de, oyunun hem oynanabilirliği artmış, hem de firmanın oyuncular ile olan bağı oldukça güçlenmiş durumda.

1 Dolara 1 Harita?

Günümüzde çoğu oyun firmasının yaptığı ve ufacık bir şeyi yüksek fiyatlara satma politikasını benimsemeyen Bethseda Softworks, bu sektörde “DLC” olayını ilk çıkartan firma olarak da tarihe geçmiş durumda.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları