Sürücüsüz Otomobillere Güvenilir Mi?
web-sitesi-fiyatlari
Teknoloji hız kaybetmeden ilerleme gerçekleştiriyor ve bu ilerleme sonucunda ortaya çıkan yeni teknoloji sürücüsüz otomobillere güvenilir mi? sorusu kişiler tarafından merak ediliyor.

Teknoloji hız kaybetmeden ilerleme gerçekleştiriyor ve bu ilerleme sonucunda ortaya çıkan yeni teknoloji sürücüsüz otomobillere güvenilir mi? sorusu kişiler tarafından merak ediliyor. Otonom araçlar olarak da anılan sürücüsüz otomobiller, son teknolojinin ürettiği ve oldukça faydalı olan bir araç olmaktadır. Sürücüsüz bir şekilde hareket edebilen otonom araçlar, ilerleyen zamanlarda yollarda aktif olarak görülecek.

Bilişim sektörünün de hızla ilerlemesinin ardından kişiler tarafından sürücüsüz araçların güvenilirliği tartışılır oldu. Çünkü bazı hacker gruplar tarafından araçlara saldırılar yapılıp, yoldan çıkartılacağı düşünülür oldu. Bunun yanı sırada otonom araçların, kazaya sebep olmaları da tartışmaların bir diğer konusu oldu.

Sürücüsüz Otomobil Nedir?

Sürücüsüz Otomobil Nedir?

Sürücüsüz otomobiller, sürücü olmadan trafikte hareket edebilen araçlara verilen isimdir. Otomotiv sektörünün yeni imzası olan sürücüsüz otomobiller, birçok otomobil fuarlarını renklendirmiştir. Lüks yapısı ve son teknolojisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Sürücüsüz otomobiller, şoföre ihtiyaç duymadan, kodlama ile çalışan araçlardır.

sisal

Çalışması Nasıldır?

Çalışması Nasıldır?

Sürücüsüz otomobiller, kontrol sistem donanımları sayesinde, insanlara ihtiyaç duymadan çalışan araçlardır. Sürücüsüz otomobiller; çevre şartlarını ve trafik durumunu algılayarak hareket etmektedir. Sistemin temelinde yazılımlar yer almaktadır ve bu yazılımlar sayesinde araç insansız bir şekilde hareket etmektedir. Ayrıca aracın hemen hemen her yerinde sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler sayesinde araç, çevresinde olup biteni rahat bir şekilde algılar. Bu da aracın duruma göre hızlanmasını ve yavaşlamasını sağlar.

Sürüş Nasıldır?

Sürüş Nasıldır?

Otonom araçlarda yapay zeka bulunmaktadır ve bu durum aracın reflekslere sahip olmasını sağlamaktadır. Araca binen kişi, araçtan bazı seçenekleri seçmesi gerekmektedir. Bu seçeneklere göre de araç harekete geçmektedir. Örneğin sadece şerit takibi yapmasını isteyen kişi, sürüş seçeneğini aktif hale getirir ve araç sadece sürüş yapar. Önüne çıkan engellerde ise yavaşlar veya durur. Bu durumları sensörler sayesinde algılayabilmektedir.

Güvenli Midir?

Güvenli Midir?

Araçta bulunan sensörler ve yapay zeka, aracı güvenli hale getirmektedir. Sensörlerden aldığı bilgilere göre kendisini ayarlayan sürücüsüz otomobiller, test zamanlarında kaza yapmamıştır. Ayrıca hacker saldırılarına karşıda güvenlik duvarları geliştirilmiştir. Bu iki önemli etken ile sürücüsüz araçlar, son derece güvenli bir sürüş imkanı sağlamaktadır.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları