Sağlıklı Zayıflamanın En Kısa Yolu
web-sitesi-fiyatlari
Her gün sayısız haberin çıktığı, onlarca diyet efsanesinin paylaşıldığı en güncel konulardan biri hiç şüphesiz zayıflamak.

Herkesin bir tarifi, günde beş kere kullandığı kürü, bütün gününü hatta haftasını sadece onu yiyerek geçirdiği bir yemeği var. Peki bu yöntemler size kilo mu kaybettirir yoksa sağlık mı? Şok diyetlerle verilen kiloların en kısa zamanda fazlasıyla döndüğünden haberiniz var mıydı?

Ne yapmak lazım? Ne yemeli, ne içmeli? Ne kadar aç kalmalıyız? Ömür boyu fazla kilolara mahkum muyuz? Hemen çimen suyu içip, bütün gün salata mı yemeliyiz? Tabi ki hayır. Şimdi tüm bu hurafeleri sakince yere bıraktıysanız zayıflamanın yolunu açıklıyorum. Yemek yemek. Evet aslında hepimizin en çok sevdiği olay.  Ama tabi kararın da ve zamanında. 

sisal

Zayıflamanın İlk Adımı: Kahvaltı

Bütün gece aç kalmış enerjisiz vücudunuzun çalışmak için enerjiye yani besine ihtiyacı var. Hemen kahvaltı yapmaya zamanım yokçulardan olmayın. Birçok kahvaltı alternatifi var. Klasik bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz, akşamdan bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Ya da süt ve tam tahıllı gevrekler bile olabilir. Yeter ki sizin bütün günü daha enerjik geçirmenizi ve daha az acıkmanızı sağlayacak kahvaltıdan vazgeçmeyin.

Temiz Beslenin: Boş kaloriden ibaret ve işlenmiş birçok katkı maddesini ihtiva eden yiyecekleri dolabınızdan, mutfağınızdan kısacası evinizden uzak tutun. Nedir bunlar? Cips, bisküvi, çikolata, gazlı içecek, şekerleme, salam, sosis... Doğal olmayan ve ambalajlı olan neredeyse her şey.. Bu arada salam ve sosisin Dünya Sağlık Örgütü tarafından kanserojen maddeler listesine eklendiğini biliyor muydunuz?

Renkli Beslenin: Tabağınızda her renkten gıda muhakkak olsun. Sarı, kırmızı, yeşil, turuncu, mor... Hem gözünüzü doyuracak hem de tüm antioksidan gruplarından yararlanmanızı sağlayacak tüm renkler özellikle sebzelerde fazlasıyla mevcut unutmayın. Sebzeleri de mümkün olduğunca çiğ ve kabuklu yemek hem midenize hem de cilt ve saç sağlığınıza iyi gelecek bizden söylemesi.

Tabağınızı Küçültün:

Büyük ve yiyeceklerin az yer kapladığı bir tabak sizde az yemek yediğiniz algısı yaratabilir bu da sizin daha çok yemek yeme isteği uyandırır. Ancak küçük ve yemeklerin doldurduğu bir tabak sizde çok yediğiniz hissini uyandıracaktır. 

Su İçin:

Su İçin:

Suyu özellikle yemekten önce içmek beyne tokluk sinyali göndereceği için yemeğe olan ilginizin azalmasını sağlayacaktır. Sadece susadığınızda değil gün içerisinde sürekli olarak su içmeyi unutmayın.

Az Yağlı Yersen Çok Yağ Kaybedersin:

Kalıcı kilo vermek demek yağdan kilo vermek demektir unutmayın. Şok diyetlerle veya zayıflama çaylarıyla sadece vücudunuzdaki fazla suyu atarsınız. Hem evde hem de dışarda yediğiniz yemeklerde doğru pişirme yöntemi çok önemli. Yağ içinde kızarmış ağır yiyecekler çok soslu yemekler az porsiyonda bile olsa fazla enerji almanıza neden olur aklınızdan çıkarmayın. 

Ara Öğün Yapın: Günde sadece iki öğün yiyorum ama zayıflayamıyorum! Bütün gün aç geziyorum yine de bir gram bile veremedim! Siz de bu sözleri en az birkaç kere duyan ya da söyleyenlerden misiniz? Öyleyse size nedenini açıklıyorum aç geze geze metabolizmanızı iyice yavaşlattınız. Üzgünüm ama gerçek bu. Aracınıza bile çalışması için yakıt koyuyorsunuz neden bedeninizin çalışması için ona yakıt vermiyorsunuz? Gün içerisinde dengeli ve doğru miktarlarda yapacağınız öğünler hem sizi tok tutacak hem de metabolizmanızı ateşleyecek benden söylemesi.

Kendinizi Ödüllendirin: Kilo verdiğiniz zamanlarda kendinize küçük bir dilim pasta veya sevdiğiniz yemekten bir porsiyon ödül verin. Bu size sonraki zamanlar için motivasyon sağlayacaktır. Yalnız dikkat etmeniz gereken hususlar bu ödüllendirmeler en fazla on günde bir olsun yoksa verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alabilirsiniz.

Her Gün Tartılmayın: Zayıflamak, incelmek güzel bir şey ve elbette bunun sayısal halini tartıda görmek sizi çok motive edecek. Yapılan araştırmalar haftada bir tartılan bireylerin her gün tartılanlara göre daha hızlı kilo verdiğini gösteriyor. Her gün tartılmak birey üzerinde psikolojik baskı oluşturuyor kişi farkında olmasa bile. En doğrusu haftada bir sabahları aç karna aynı kıyafetle tartılmak ve tartıdaki gerçekle yüzleşmek

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları