Genellikle sporcular tarafından ve vücut geliştirme ile uğraşan kişiler tarafından kullanılan bir tozdur.

Protein tozu ile zayıflama pek mümkün değildir. Çünkü protein tozu sizin kas kütlenizi arttırmaya yönelik bir tozdur. Protein kasları besleyen bir besindir. Protein tozu kullanıp spor yapan kişilerde kas gelişimi biraz daha hızlı olacaktır. Fakat bu tozu kullanmanız için günlük olarak gerekli proteini almamanız gerekir. Eğer besinlerden gerekli olan proteini alıyorsanız bu tozu kullanmaya ihtiyacınız yoktur. Protein tozları peynir altı suyundan elde edilmektedir. Bu nedenle protein oranları bir ölçekte 25 gram civarındadır. Hem bu proteini alıp hem de besinlerden çok fazla protein alırsanız çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. 

Protein tozu şu şekilde zayıflamanızı sağlayabilir. Öncelikle yağlarınızı kasa çevirme konusunda size yardımcı olur. Böylelikle kilolu olarak görünmez aksine fit bir vücuda sahip olursunuz. Birçok kişi vücut geliştirmek için aylarca çalışmaktadır. Bunun için çeşitli destekleyici ürünler kullanılmaktadır. Bunların başında protein tozu, aminoasit gelmektedir. Protein tozu ile zayıflama size daha güzel bir görünüm kazandırmasının yanında oldukça sağlıklı bir yapıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Neredeyse bütün antrenörler tarafından önerilen bu destekleyici ürünler sağlık onayından geçmiş ürünlerdir. 

Birçok marka tarafından üretilen protein tozları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları tamamen para kazanmak için üretilmiş sağlığa zararlı tozlardır. Bu nedenle bu protein tozlarından satın alırken bildiğiniz markalardan ya da en çok önerilen markalardan almanız sizin sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. Zaman zaman bazı sitelerde indirimler olmaktadır. Fiyatları biraz pahalı olsa da eğer indirim zamanında satın alırsanız oldukça uygun fiyatlara protein tozları satın alabilirsiniz. Bunun yanında aminoasit almanız da daha kolay vücut geliştirmenizi sağlamaktadır. Aminoasitler proteinlerin yapıtaşlarını oluşturur. Bu nedenle onlarda oldukça etkilidir. 

sisal

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları