Eski sanayi sitesi Beijing Kış Olimpiyat Parkı’na dönüştü
web-sitesi-fiyatlari
Beijing Kış Olimpiyatları’nın 100 günlük geri sayımı dolayısıyla Beijing Kış Olimpiyat Parkı dün resmen açıldı.

Böylece “çifte olimpiyat şehri” haline gelen Beijing, Kış Olimpiyat Parkı ve Olimpiyat Parkı dâhil iki olimpiyat parkına sahip oldu.

Beijing Kış Olimpiyat Parkı, Beijing kentinin batı kesimindeki Shougang Parkı’nın içinde yer alıyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bu yıl 4 Ocak’ta Beijing Kış Olimpiyat Parkı adını onayladı. Yüzölçümü 171,2 hektar olan Kış Olimpiyat Parkı’nda Shougang kayakla atlama platformu, Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Merkezi ve Ulusal Kış Sporları Eğitim Merkezi kompleksleri gibi inşaatlar bulunuyor. 

Çelik üretimiyle ünlenen Shougang Grubu, 2008 Beijing Yaz Olimpiyat Oyunları sırasında devrim yaparak, eski sanayi sitesini spor ve fitness, eğlence, spor eğitimi, yapay zekâ, dijital yaratıcılık ve sergi hizmetlerini entegre eden yeni bir kalkınma alanına dönüştürdü.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Beijing Kış Olimpiyat Parkı’nın Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nın en büyük miraslarından biri olacağını, Shougang Parkı’nın çevre dostu dönüşüm konusunda ideal bir örnek oluşturduğunu da belirtti.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları