Android Telefonda 3 Adımda Verileri Silme
web-sitesi-fiyatlari
Bilindiği üzere birçok Android telefonlarda veriler silinmediği takdirde telefonun hafızası dolabilir, arka planda çalışan uygulama sayısı telefonda kasma...

Bilindiği üzere birçok Android telefonlarda veriler silinmediği takdirde telefonun hafızası dolabilir, arka planda çalışan uygulama sayısı telefonda kasma yapabilir ya da kullanılan uygulamalarda birtakım sorunlar yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bunlardan kurtulmak için ilk olarak Android telefonlarda verilerin silinmesi durumunun göz ardı edilmeden uygulanması gerekir.

Telefonlarda Veriler Neden Silinmek Zorundadır?

Telefonlarda Veriler Neden Silinmek Zorundadır?

Çoğu uygulama kredi kartı bilgileri, fotoğraflar, yer bilgisi içeren datalar ya da çeşitli hesaplara ilişkin oturum açma şifreleri gibi bazı kişiye özel verileri içinde bulundurabiliyor. Bu sayede ellerinde bulunan bilgilerle kişileri tehdit edecek verileri ön plana sürebiliyorlar. Ayrıca telefonda gerçekleşen herhangi bir kasma durumunun da mevcut olmaması adına veriler silinmek zorundadır.

sisal

Bu Durumda Ne Yapılabilir?

Bu Durumda Ne Yapılabilir?

Birçok kişi verilerinin ortada olduğundan ya da buna izin verdiğinden haberdar değildir. Bu öğrenildiği takdirde yapılacak ilk adım doğrudan ayarlar kısmındaki uygulamalardaki verileri temizle butonundan bu özelliği kaldırmak olacaktır. Gerektiği takdirde uygulamanın kullanıma kapatılması ve böylece verilerin daha dikkatli kullanılması adına yapılacak ilk adım olabilir.

Verileri Silme Adımları

Verileri Silme Adımları

aÇoğu kişi bu konuda pek bilgi sahibi olmasa da herkesin mutlaka öğrenmesi gereken bir konudur verilerin temizlenmesi. Bu şartlar altında gerçekleşecek ilk adım dosyanın silinmesi olacaktır. Yalnız buradaki önemli nokta telefondaki dosyanın ya da uygulamanın kapatılması veya verilerin silinmesi telefondan gerçek anlamda veri yoksunluğu sağlamayacaktır. İzin verildiği takdirde kullanıma açık olma ihtimali yüksektir.

Telefonunuzu Nasıl Koruyabilirsiniz?

Telefonunuzu Nasıl Koruyabilirsiniz?

Telefonunuzu kötü yazılımlardan ya da verilerin ele geçirilmesinden korumanın yollarından biri düzenli olarak verilerin depolanıp fabrika ayarlarına çevrilmesidir. Bununla beraber eğer telefonunuzdaki verileri şifrelerseniz bu tarz bir problemle karşılaşmayacak, daha güvende bir yaşamı hayatınıza uygulayabileceksiniz. Bunun en büyük faydalarından biri de bir daha verilerin temizlenmesi olayı ile ilgili herhangi bir kötü senaryo içerisine girmeyecek olmanız.

Faydaları Nelerdir?

Faydaları Nelerdir?

Birçok faydası bulunan verileri silme aşamasının en göze çarpıcı olanı telefonunuzu korumaktır. Ayrıca telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirirken SIM Kart ve Micro SD kartlarını da çıkarmayı unutmamanız dahilinde kişisel verileriniz sizinle birlikte güvende olacaktır.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları