Hazır web sitesi ile gelen büyük kolaylık
web-sitesi-fiyatlari
Hazır web sitesi nasıl kurulur.

Bir defa oluşturulan, birçok müşteri için yani birden fazla kez sunulabilen, hazır konsept ya da içerik yönetme araçlarına hazır web sitesi denilmektedir. Hazır web sitelerini basitçe anlatabilmek için Ikea mağaza zincirleri gibi düşünebiliriz. Ikea hem estetik hem de kullanışlı tasarımları ile seri üretim yapmakta ve bu ürünleri butik eşyalardan daha ucuza mal edip satmaktadır. Hatta kurulum işini dahi müşterisinin sorumluluğuna dahil ederek fiyatları daha düşürmektedir. Ya da yine bir örnek vermek gerekirse mağazada aldığınız aynı beden ve modelden birçok benzeri olan hazır giysilerin, terzide kendinize özel dikilen giysilerden çok daha uygun fiyatlı ve pratik olduğunu da düşünebilirsiniz.

Hazır web siteleri nasıl oluşturulur

Hazır web siteleri nasıl oluşturulur

Web sitelerini tasarlama aşaması bilindiği gibi ilk gelen işlem basamağıdır. Tasarım yani görsel ögeler aslında sitenin kimlik fotoğrafı olarak düşünülebilir. Bu tasarımların tarayıcı sistemlerinde belirebilmesi için ve sizin ulaşabilmeniz için kodlama yapılması gereklidir. Bu kodlama türlerdinden en yaygın uzantılara sahip olanları HTML ve CSS ile yapılanlardır. Kısaca bahsetmek gerekirse hazır web sitesi tasarım için HTML içeriklerin bağlandığı bir iskelet özelliğindedir, CSS ise dış tasarım yüzüdür. Bu uzantıların web sitesine yerleştirilmesine ise ön yüz geliştirme ya da ara yüz geliştirme yani front end devolepment denilmektedir.

sisal

Hazır web sitesi yapabilir miyim

Eskiden bu işlemler ve çok daha fazlası tek bir kişi ile tamamlanabilirken artık gelişen teknolojik özellikler nedeniyle hazır web sitesi kurulumlarında bir ekip çalışması yürütülmektedir. Bu da ne yazık ki zamanla ücretsiz web tasarım kavramını kaldırmış, birçoğunun ücretli olmasına yol açmıştır.

Web Sitesi Örnekleri ile Hayallerinize Işık Tutun

Teknolojinin gelişmesiyle internet çağına girilmiş ve neredeyse her işlemin internet aracılığıyla gerçekleştirildiği dönemleri yaşamaktayız. Bu nedenle hem ticari hem kişisel amaçla oluşturulan web sitelerinin sayısı giderek artmaktadır. İşletmeler web sitesi kurarak aynı zamanda ürün ve hizmetlerini daha fazla kişiye duyurmayı da amaçlamaktadırlar. Markalaşma yolunda önemli bir adım olan web site oluşturma aynı zamanda güvenilirlik açısından da müşterilerin gözünde bir avantaj sağlamaktadır. Bireyler web sitesi olan işletmeleri daha güvenli bir şekilde kullanmaktadırlar. Site oluşturulurken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise web tasarımıdır.

Tasarım oluşturulurken dikkat edilmesi gereken konular:

Öncelikle web tasarımı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. İstekleriniz doğrultusunda en iyi biçimde yapılacak olan sitede karışık bir görünüm olmamalı, renkler bunaltıcı olmamalıdır. Dilediğiniz web sitesi örneklerini inceleyerek modüller hakkında bilgi sahibi olabilir ve işletmenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Bunun yanında profesyonel kişiler tarafından yapılan bir tasarımın en önemli avantajı Seo çalışmasıdır. Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen Seo çalışması ile arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Böylelikle müşterilerin diğer sitelere yönelmesini önleyebilirsiniz. Site oluşturulması etkin ve masrafsız reklam yapma aynı zamanda uzun ömürlü bir işletme yaratma bakımından oldukça etkili olmaktadır.

 

Site oluşturmanın işletmeye katkıları:

Tasarımın tamamlanması aşamasında incelediğiniz web sitesi örnekleri doğrultusunda yapacağınız yönlendirmeler ile size ve işletmenize en uygun siteyi oluşturacak uzman kişiler sayesinde işletmeniz daha büyük kitlelere ulaşacaktır. Ürün ve hizmetlerinizi doğru şekilde pazarladığınız takdirde büyük karlar elde edebilirsiniz. Markanızı oluşturma yolunda önemli bir adım olan web sitesi ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Büyük markalarla rekabet etmenin daha kolay olacağı internet siteniz ile artık küçük bir işletme olarak kalmak zorunda olmayacaksınız. Siz de etkili bir web sitesi tasarımı ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Web Tasarım Firmaları ve Sundukları Hizmetler

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte web tasarım firmalarına olan talep artmıştır. İlk başlarda sadece firmaların kartvizitleri olarak kullanılan web siteleri, teknolojinin gelişmesi ile etkileyici tasarım unsurlarını bulunduran sanal showroomlar olmuştur.

İnternet dünyasında büyük kazançlar elde etmenin, şirketinizi en iyi şekilde tanıtmanın, ürün ve hizmetleri pazarlamanın yolu, güçlü tasarımlara dayanır. Gelişen rekabet ortamında internetteki yüzünüz olan internet sayfanız ne kadar güven verirse, aynı oranda müşteri kazanırsınız. Günümüzde web tasarım firmaları konusunda doğru tercih yapmanız, size yarar sağlar.

Çalışacağınız web tasarım firmaların size neler sunmalı?

İnternet üzerinden yaptığınız araştırmalar sonucunda kendinize bir internet sitesi yaptırmak için bir yer bulduğunuzda web tasarım alanında neler verebiliyor önbilgisine sahip olarak, şu özelliklere dikkat edin.

 • Kendi mevcut sitesi etkileyici ve profesyonel olmalı gerekir,
 • Önceki çalışmaları ve referansları sizi tatmin etmeli,
 • Daha önce yapmış olduğu işlerde başarılı olması,
 • İletişim ve adres bilgileri ulaşılabilir olmalı,
 • Fiyat odaklı değil çözüm odaklı olmalı.

Web Tasarım firmalarının size sağlayacağı avantajlar

Hizmet alacağınız firma, öncelikle sizin her türlü sorununuza yanıt verebilecek nitelikte olmalıdır. Nelere ihtiyacınızın olduğunu ve hangi hizmetler sonrasında rakiplerinizden bir adım öne geçeceğinizi size sunmalıdır.

 • Öncelikle yazılım hizmeti sunarak size kişisel bir alt yapı oluşturma
 • Tasarım çalışmalarıyla diğer firmalara olan farkınızı öne çıkarma
 • Seo optimizasyonu ile arama motorlarında görülebilen ve sizin bilinir bir firma olmanızı sağlar
 • Tüketicilerine sağlam hizmet sunarak büyük kazançlar elde etme
 • Şirketinize, ürünlerinize ve hizmetlerinize özel fotoğraf çekimleriyle etkileyici grafik hazırlama
 • İnternet reklamları ile müşteriler kazandırma gibi birçok alanda faydalar sağlayacaklardır.
Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları