Dünyanın En Büyük ve Bilindik Moda Markaları
web-sitesi-fiyatlari
Dünyanın En Büyük ve Bilindik Moda Markalarını sizler için araştırdık.

İnsanlar her zaman lüks ve iyi giyinmeyi sever. Bunun için markaların son moda ürünlerini takip ederler. Böylelikle sokağa çıktığında oluşturduğu kombinle gözleri üstüne toplar. İnsanların marka ürünleri takip etmesinin en büyük nedeni kaliteli olmasıdır. Kaliteli markalar hem lüksü hem de modayı yakından takip ettiğini gösterir.

Dünyada artan iletişim kolaylığı ve ulaşım rahatlığı giyime de yansıdı. İnsanlar ünlü markaların çıkardığı son moda ürünleri yakından takip etmesi, istediği yerden kolaylıkla o elbiseyi satın almasını kolaylaştırdı. Peki, giyim sektöründe öne çıkan markalar hangileridir sizler için bir araya getirildi.

sisal

Versaca

İtalya’nın Milano kentinde 1978 yılında Gianni Versaca tarafından temelleri atılan bir markadır. Lüks ve butik bir mağaza olarak bilinen Versaca Dünyada büyük giyim mağazası zincirine sahiptir. Parfüm, saat, giyim gibi sektörlerde birçok ürünleri bulunur. Dünyanın en bilindik ve çokça tercih edilen giyim markasıdır.

Armani

Armani İtalya’nın Milano kentinden Dünyaya açılan bir marka olmuştur. Armani 24 Temmuz 1975 yılında Giorgio Armani tarafından kurulan ve kısa sürede Dünyada mağaza zinciri açan giyim markasıdır. Armani markasının içerisinde gözlük, kozmetik ürünler, saat, konfeksiyon ürünleri, ayak giyimi, aksesuar gibi ürünler de bulunur.

Dolce Gabbana

Dünyanın moda merkezi Milano kentinden yükselen başka bir giyim markası Dolce Gabbana. İtalya’nın iki modacı tarafından 1985 yılında Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulmuştur.

Giyim, ayakkabı, çanta, gözlük, saat gibi birçok ürünü Dünya piyasasına sürmüştür. Bu markanın en önemli özelliği ise Hollywood’da en pahalı markalar arasına adını altın harflerle yazdırmıştır.

Fendi

Tarihin en iyi markaları arasında yer alan 1925 yılına İtalya’nın Roma kentinden dünyaya açılmıştır. Kurucuları olan Edoardo Fendi ve Adele Casagrande en iyi ürünleri baget çanta ile adından söz ettirmiştir.

Hermes

1837 yılında kurulan Hermes yaklaşık 11 milyarlık piyasasıyla dünyada ilk üçe giren markalardan olmuştur. Deri yapımı ve fermuar patentini alarak Asya ve Avrupa’da adından çokça bahsettirmeyi başardı. Hermes çevrimiçi alışveriş sitesini kuran ilk lüks hazır giyim markasıdır.

Channel

Kurucusu Gabrielle Channel olan bu markanın dünyada birçok modanın alışagelmiş giyim tabusunu yıkmayı başarmıştır. Kadınların korse giymesinde değişiklikler yapmıştır. Siyahın da giyim sektöründe matem renkler arasından çıkarmıştır. Parfümleri ve aksesuarları ile bayanların ilk tercihi haline gelmiştir.

Gucci

İtalyanların ve Fransızların ortaklaşa kurdukları Gucci Moda Evi olarak bilinen dünyaca ünlü moda makası Gucci moda ve deri eşya markası olarak bilinir. 1921 yılında Guccio Gucci tarafından İtalya’nın Floransa kasabasından Dünyaya açılmıştır. Günümüzde ise Dünya mağaza zinciri bulunmaktadır.

Prada

İtalya’nın Milano kentinde Mario Prada tarafından kurularak 1913 yılında ilk kez üretime geçmiştir. Dünyaca ünlü marka hem kadım hem de erkek giyim üzerine ürünler piyasaya sürer.

Ralph Lauren

Rakiplerine göre yeni sayılan bu marka sportif şıklığı yakalamak isteyenler ve elit görünüme kavuşmak için tercih edilmeye başlandı. Yaklaşık piyasa değeri 6,6 milyar dolar olan bu marka Dünyada giyim sektöründe yerini almıştır.

Dior

21 Ocak1905’te Fransa’nın Manche şehrinde Christian Dior tarafından kurulan tarihin eniyi markalardan biridir. Kozmetik ürünler, şık giysiler, parfüm ve lüksaksesuarlardan oluşan geniş ürünleri vardır.

Burberry

Burberry 1856 yılında Thomas Burberry tarafından İngiltere’de kurulmuş ve dünyanın en büyük moda markaları arasında yerini almıştır. Bu marka günümüzde her ülkede moda evi, parfüm, kıyafet, aksesuarları gibi ürünleri piyasaya sürer.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları