Doğuştan Hibrit Hyundai IONIQ Hybrid, Türkiye’de.
web-sitesi-fiyatlari
Hyundai, tüm zamanların en teknolojik ve en yenilikçi hibrit teknolojisine imzasını atarak IONIQ Hybrid modelini Türkiye’de satışa sundu.

Hyundai IONIQ, elektrikli (EV), Plug-in Hybrid (PHEV) ve Hybrid (HEV) motorun sadece tek bir gövdede buluştuğu dünyadaki ilk otomobil olma özelliğine sahip.

Bir Bakışta Hyundai IONIQ Hybrid

• Dünyanın tek gövdede 3 farklı elektrikli sürüş kombinasyonu sunan ilk otomobili.

• Yüzde 53,5 oranındaki ultra yüksek dayanımlı çelik.

• 7 havayastığı.

• Ağırlığı çeliğe göre 12,6 kg azaltılan üstün özellikli alüminyum kaput ve bagaj kapağı. 

• 0.24 Cd hava direnç katsayısına sahip gövde.

• Euro Ncap’ten 5 yıldız (son kriterlere göre).

• Red Dot Yılın Tasarım ödülü.

• Dört farklı gövde rengi seçeneği (mavi, beyaz, gümüş gri, manyetik gri)

• Geniş ve kullanışlı 443 litre bagaj hacmi

• Ortalama 3.9 litre yakıt tüketimi

• Çift kavramalı 6 ileri DCT şanzıman

Doğrudan benzinli veya dizel herhangi başka bir versiyonu olmadan doğuştanhibrit olarak üretilen Hyundai IONIQ, tamamen yeni bir otomobil olarakHyundai’nin Türkiye’deki zengin model gamına iddialı bir şekilde katılıyor.Yeni bir platform ve esnek motor özellikleri sayesinde eğlenceli bir sürüş sağlayanIONIQ, geleceğe yönelik etkileyici tasarımıyla Hyundai’nin gelenekselçizgilerine bambaşka bir bakış açısı da getiriyor. IONIQ Hybrid, sınıfliderliğini hedeflediğinden yakıt verimliliği haricinde konforlu iç mekanı,çekici tasarımı, eğlenceli sürüş özellikleri ve üst düzey donanımlarıyla da öneçıkıyor.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, gerçekleştirilen basın lansmanında“ Geleceğin teknolojileri artık alternatif yakıtlı otomobiller. Hyundai olarakbizler de hibrit segmentine son derece kaliteli ve bir o kadar iddialı birmodelle giriş yapıyoruz. Hyundai IONIQ Hybrid, hem segmentinin hem demarkamızın en şık ve estetik modellerinden. Bu sebeple heyecan verici tasarımave üstün hibrit teknolojisine sahip IONIQ modelimizden 500 adet satmayıhedefliyoruz” dedi.

IONIQ Hybrid, yeni geliştirilen 1.6 GDI, dört silindirli Kappa benzinlimotora sahip. Fakat bu benzinli motora ek olarak son teknoloji Lityum-İyonPolimer pil ile beslenen 43,5 beygirlik bir elektrik motoru daha bulunuyor. Heriki motorun birleşmesiyle toplam 141 beygir güç üreten IONIQ, 265 Nm toplam maksimumtork değerine de sahip. Yeni geliştirilen ve yüzde 96 güç transfer verimliliği ilesınıfında en üst seviyede konfor sunan çift kavramalı 6 ileri DCT şanzımanla donatılan otomobil, oldukça iyi biryakıt ekonomisi sağlarken aynı zamanda keyifli bir sürüş vaad ediyor. Klasik hibritlerdeki CVTşanzımanın aksine çok daha gerçek bir performans ve sürüş hissi veren 6 ileriDCT, sport sürüş moduna da sahip.

IONIQ Hybrid, fastback formuyla da dikkat çekiyor. Hava akışını yönetmekiçin geliştirilen tasarımı sayesinde sınıfındaki en aerodinamikotomobillerinden biri olarak öne çıkıyor. Sadece 0.24 gibi  olağanüstü bir Cd değeri sunabilen otomobil,bunu aktif ve pasif aero özellikleriyle birleştiriyor.

sisal

Müşterilerinin çeşitli yaşam tarzlarına uygun olarak geliştirilen IONIQ,akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğu için Catering, Apple CarPlay veAndroid Auto dahil olmak üzere bir çok gelişmiş konfor, rahatlık, güvenlikbağlantı özelliklerini bir arada sunuyor. 7-inç TFT bilgi ekranıyla takipedilebilen hibrit sisteminin yanı sıra multimedya ünitesi de kokpitteki buteknolojik ekrandan yönetilebiliyor. Ayrıca 8 inç navigasyon ve bilgi eğlence sistemi de sunanotomobilde kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

Yüksek teknoloji ışığında üretilen Hyundai IONIQ, yenilikçi ve geleceğeyönelik aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle de sürücü ve yolculara maksimumkoruma sağlıyor. Arka Çapraz Trafik Uyarısı ile Acil Fren, Şerit Takip/AyrılışUyarı ve Kör Nokta Algılama sistemleriyle herhangi bir olası kazayı önlemek içinsürücüsüne yardımcı oluyor. Gövdesinin yüzde 53’ü gelişmiş yüksek mukavemetliçelikten üretilen otomobil, ayrıca sürücü için yerleştirilen diz hava yastığıile birlikte yedi hava yastığını donanım listesinde bulunduruyor.

Elektrik gücü sabit mıknatıslı bir senkron motor tarafından üretilen IONIQ Hibrit,özellikle yakıt verimliliğini sağlamak için geliştirildi. Bunu elde etmek içinmotor parçalarının kalınlığının azaltılması için dikdörtgen kesitli bakırbileşenler ile yüzde 10 civarında optimizasyon elde edildi. Hyundaimühendisleri geleneksel nikel-metal hidrit piller yerine IONIQ’te Lityum-IonPolimer bataryaları kullanarak mükemmel bir alt bellek hassasiyeti eldeettiler. Hızlı ve üstün şarj özelliğine sahip otomobil ayrıca maksimumperformansı da sürüş esnasında göstermiş oluyor. Yolcu kabini içerisine uygunbiçimde yerleştirilen yüksek voltaj bataryası kullanışlılıktan ödün vermezkenaynı amanda ağırlık merkezinin en ideal seviyede konumlanmasını sağlıyor.

Hyundai IONIQ’in bir diğer ilk ve önemli özelliği de geri dönüşümlümalzemelerden ya da çevre dostu malzemelerin yenilikçi kullanımıyla üretilmişolması. Örneğin, kapıların iç tarafındaki kapakları, şeker kamışı, toz ahşap vevolkanik taş bileşenlerden oluşan geri dönüşümlü plastikten imal edildi. Bugeri dönüşümden elde edilen plastik malzeme, normal materyaller ile aynıkaliteyi sunarken ayrıca ağırlığı da yüzde 20 civarında azaltmaya yardımcıoluyor. Sistem, en verimli şekilde pil şarjını da yaparken ayrıca gereklidurumlarda da ekstra motorun devreye girmesini sağlıyor.

Sürücü odaklı ve konforlu bir otomobil oluşturmak için hedefine ödünvermeden yönelen Hyundai, geleneksel çelik alaşımlarına kıyasla 12.4 kg kilodaha hafif alüminyum alaşım kaput ve bagaj kapağı kullanıyor. Hafifbileşenlerin kullanımı ve daha kompakt optimize yapı nedeniyle IONIQ, diğerHyundai modellerinden yüzde 25 civarında daha hafif. Ayrıca 443 litrelik (VDA)bagaj hacmiyle yakıt tüketimine önem veren ailelere ciddi bir yüklemekapasitesi de sunuyor.

Hyundai IONIQ Hybrid, Türkiye’de iki farklı donanım seviyesiyle satışasunuluyor. Elite Plus DCT 123.900 TL, daha donanımlı ve daha üst düzeyözelliklere sahip Progressive Pack donanım seviyesine sahip IONIQ Hybrid ise149.900 TL’lik etikete sahip.

Bizi instagram'da Takip Etmeyi Unutmayın

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Comments

https://iqhaber.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları