Kilo vermenin amacı her ne kadar dış görünüş estetiği olsa da sağlık için de zorunlu bir durumdur. Fazla kilolar sağlığı tehdit eden rahatsızlıklara yol açabilir.

1. Sağlıklı Olmak İçin Kilo Vermeli

Sağlıklı Olmak İçin Kilo Vermeli

Kilolu olmanın sağlık açısından zararları olduğu için kilo vermek gerekiyor. Kilo ile birlikte kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı, tansiyon gibi hastalıklar baş göstermeye başlar. Bu tür hastalıklardan korunmak için fazla kiloları atmakta yarar vardır. Obezite boyutuna ulaşan fazla kilolarda yaşamı olumsuz etkileyecek daha pek çok hastalıklar ortaya çıkabilir.

2. Hareket Özgürlüğüne Kavuşursunuz

Hareket Özgürlüğüne Kavuşursunuz

Kilolu olduğunuz dönemlerde hareketlerde kısıtlanma olur. Aktif olamaz ve her hareketi rahat yapamazsınız, spor, yürüyüş, egzersiz gibi faaliyetleri rahat yapabilir ve günlük sıradan işlerinizi çok daha rahat yerine getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bunları yaparken yorgunluk yaşamazsınız.

3. Öz Güven Ve Hedeflerine Ulaşmak

Öz Güven Ve Hedeflerine Ulaşmak

Fazla kilolar ruh hali üzerinde olumsuz etki yaratır, kilo verilmesi ile beraber ruh halinde de düzelme yaşanır. Böylece kendinize olan öz güveninizde artış olur. Öz güvenin artışıyla birlikte istediğiniz hedeflere ulaşmak daha kolaylaşır.Yapmak istediğiniz fakat kilolardan dolayı ertelediğiniz her şeyi yapabilme gücüne kavuşursunuz.

4. Stresten Kurtulursunuz

Stresten Kurtulursunuz

Kilo verdiğinizde stres düzeyiniz azalır, böylece kendinizi rahatlamış hissedersiniz. Kilo vermek için spor ve egzersiz yaptığınızda beden endorfin ve kendinizi iyi hissettirecek maddeler salgılar. Kilo verirken aynı zamanda sağlıklı ve mutlu olmanın yolunu bulmuş olursunuz.

5. Kıyafet Özgürlüğü

Kıyafet Özgürlüğü

Kilo vermenin en güzel yanı istediğiniz kıyafeti giyme özgürlüğüdür. Kilolardan dolayı giyemediğiniz giysileri kilo verdikten sonra giyebilirsiniz. Beden ve model seçiminde zorlanmadan her türlü kıyafeti giyme şansını bulmak sizin için en büyük mutluluk olacaktır ve hayat daha yaşanılır olacaktır.

web-sitesi-fiyatlari

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları